Ceza Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Ceza davalarında savcılık aşamasından itibaren süreci avukat ile beraber yürütmek çok önemlidir. Kovuşturma yani mahkeme aşamasına geçilen ve yeni avukat tutmak istenilen dosyalar telefisi olmayan duruma gelebilmektedir.

Detayına Git...

Tıp Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Malpraktis davaları yani doktor hatasından kaynaklanan bedensel zararların tazmini için avukata başvurmayı asla geciktirmemelisiniz. Zira tıbbi ihmalden kaynaklanan tazminat davalarında delillendirme ve ispat çok önemlidir. Tıp hukuku dalına: hasta hakları, aydınlatma ve rıza, adli tıp, hekim hataları , hatalı tıbbi uygulama(malpraktis), Kişisel Sağlık Verilerinin Korunması ve daha bir çok konu girmektedir.

Detayına Git...

İş Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Yıllar boyunca çalıştığınız ve emek verdiğiniz işyerinizdeki kıdem tazminatınızı ve fazla mesai ve de işçilik alacaklarınızı riske atmamak adına süreci en başından itibaren avukat ile beraber yürütmeniz sizin lehinize olacaktır. İş davalarında işçilik tazminat ve alacakları genel olarak: kıdem, ihbar, kötüniyet, eşit davranma, iş kazası tazminatları ve de fazla mesai alacağı, hafta tatili, Ulusal bayram ve genel tatil ücreti alacakları, yıllık izin ve AGİ ücretleridir.

Detayına Git...

Ticaret Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Ticari davalarda en önemli konu aslında koruyucu ve önleyici hukuki danışmanlık hizmetidir. Ticari işlerinde hukuk danışmanlığı alan şirketler almayanlara göre davalarda her zaman daha öndedir. Zira ticari davalar aslında mahkemeden önceki aşamada doğru hukuki danışmanlıkla bitmiş olmaktadır.

Detayına Git...

Trafik Tazminatları

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Yaşadığınız elim kaza sonucu tazminat almak ve yaralarınızın bir nebze olsun sarılmasını istiyorsunuz; fakat bu süreçte güvendiğiniz bir avukat ile beraber çalışmanız ve sözleşmenizi yapmanız çok önemlidir. Sizin adınıza avukatınız tüm tazminat ödemeleri için sigorta şirketleri ve taraflarla gerekli görüşme ve hukuki adımları atacaktır.

Detayına Git...

Sigorta Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

Sigorta kapsamında poliçelerinizdeki teminat kapsamları iyi değerlendirilmelidir. Birçok alanda oluşabilecek rizikoları güvence altına alan sigorta teminatlarınızla bir problem yaşadığınızda en kısa sürede avukatınıza başvurmanız süreci hızlı bir şekilde sonuçlandırabilecektir.

Detayına Git...

İdare Hukuku

Mustafa Uğur Hukuk Bürosu

İdarenin yapmış olduğu iş ve eylemlerle hak kayıpları yaşayabilmekteyiz. Bu nedenle idarenin gerek maddi olarak gerek manevi olarak sebebiyet verdiği zararlara karşı dava yolunu kullanmak gerekir. Zira idare genellikle yaptığı her eylemin hukuka uygun olduğunu ve zararı karşılamayacağını iddia eder.

Detayına Git...
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?